امنيت

گزارش افتتاح مرکز عمليات امنيت (SOC) موسسه اعتباري ثامن و شرکت ثامن ارتباط عصر

روز دوشنبه مورخ 19/11/94 متقارن با دهه مبارک فجر و در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، مرکز عمليات امنيت (SOC) موسسه اعتباري ثامن، توسط مديريت عامل محترم موسسه و با حضور برخي از اعضاي هيات مديره و همچنين مديرعامل شرکت ثامن ارتباط عصر افتتاح گرديد. در اين مراسم از مرکز عمليات شرکت ثامن ارتباط عصر نيز رونمايي شد. در برنامه افتتاحيه اين پروژه، مدير عامل موسسه ثامن جناب آقاي توکلي از تلاشهاي مديريت و کارکنان شرکت ثامن ارتباط عصر در راستاي راه اندازي بهينه اين پروژه قدرداني نمودند.

تضمين امنيت با استفاده از عينک گوگل

عينک گوگل روز به روز در حال توسعه و بهبود است. مي‌توان پيش بيني کرد که به زودي اين گونه از ابزارهاي الکترونيکي همراه، جاي تلفن‌هاي هوشمند ما را بگيرند. کاربردهاي بالقوه‌ي اين عينک هنوز به طور کامل معلوم نشده‌اند و هنوز هم بسياري از افراد با ورود آن به بازارها مخالف هستند. اما در حاليکه بسياري از نگراني‌ها در خصوص عينک گوگل و حفظ حريم امن اشخاص وجود دارد، دانشمندان در دانشگاه Saarland آلمان در حال کار بر روي سامانه‌اي مشابه با عينک گوگل هستند که مي‌تواند حريم امن اشخاص را تضمين کند. به طور خاص اين سامانه با رمز گذاري کاراکترها به امنيت اطلاعات کاربر کمک مي‌کند. در ادامه با ما باشيد تا با اين فناوري آشنا شويم.

اطلاعات کاربران دستگاه‌هاي سري گلکسي سامسونگ به دليل يک مشکل امنيتي خطرناک به راحتي قابل دزديده‌ شدن است

توسعه‌دهندگاني که بر روي سيستم عامل متن باز مبتني اندرويد با نام Replicant کار مي‌کنند ادعا کرده‌اند که موفق به کشف يک مشکل امنيتي در دستگاه‌هاي ساخت سامسونگ شده‌اند که به هکرها اجازه خواندن، ويرايش و پاک کردن فايل‌هاي کاربران بدون کسب مجوز از آن‌ها را مي‌دهد.

مشکل امنيتي که به هکرها اجازه نفوذ به دستگاه هاي اپلي را مي‌دهد‎، براي اين کمپاني تبديل به يک بحران شده است

اپل همواره به امنيت بالاي پلتفرم موبايل خود مفتخر بوده، اما اخيرا مدتي است که براي iOS مشکلات امنيتي متعددي به وجود آمده است. در آخرين مشکل پيش‌آمده، با وجود ارائه بروزرساني اپل براي رفع مشکل، اپليکيشن‌هاي ايميل، توئيتر و حتي مکانيزم بروزرساني تحت تاثير قرار گرفته‌اند.

اپل توضيح داد که چطور اثر انگشت کاربران در آيفون 5s بصورت امن ذخيره مي‌شود

از زماني که آيفون 5s به همراه سنسور TouchID معرفي گرديد، اپل اعلام کرد که اثر انگشت کاربران به هيچ سروري منتقل نمي‌گردد و اين کمپاني تدابير امنيتي خاصي را در نظر گرفته تا اسکن اثر انگشت کاربران به دست هکرها يا سازمان‌هاي امنيتي نيفتد. حال اپل سند ?? صفحه‌اي را منتشر کرده و در آن بطور کامل شرح داده که اطلاعات کاربر به چه شکل در آيفون 5s ذخيره شده و ايمن نگاه داشته مي‌شوند.

فيل شيلر، گزارشي را به اشتراک گذاشته که بر اساس آن 99 درصد بدافزارها اندرويد را هدف گرفته‌اند

رئيس بخش بازاريابي اپل، يعني فيل شيلر، در اکانت توئيتر خود به نسخه‌ي جديد گزارش امنيتي سالانه‌ي سيسکو لينک داده است که احتمالا قصد اشاره به مسأله‌اي داشته که در اين گزارش به آن پرداخته شده است. بر اساس يافته‌هاي اين گزارش، 99 درصد از دستگاه‌هاي موبايل هدف قرار گرفته توسط بدافزارها، از سيستم‌عامل رقيب اپل، يعني اندرويد قدرت مي‌گرفته‌اند.

بدافزار جديد با استفاده از اتصال USB دستگاه‌هاي اندرويدي را هدف قرار مي‌دهد

آن روزها که براي حفظ امنيت دستگاه اندرويدي کافي بود تنها اپليکيشن‌ها را از طريق گوگل پلي نصب کنيم گذشت. شرکت توليدکننده ي آنتي ويروس و سيستم‌هاي امنيتي سيمانتک، در گزارشي به ارائه‌ي جزئياتي در خصوص يک بدافزار ويندوز پرداخته است که به هنگام اتصال دستگاه به يک سيستم آلوده از طريق کابل USB، تلاش مي‌کند به دستگاه اندرويدي نفوذ کند.

باگ جيميل موجب حذف ناخواسته برخي ايميل‌هاي کاربران شد

به تازگي يک مشکل نرم‌افزاري در سرويس جيميل گوگل، موجب شده است که کاربران هنگام اجراي عمليات‌هاي حذف و گزارش اسپم بر روي برخي ايميل‌ها، بصورت تصادفي برخي ايميل‌هاي غيرمرتبط را نيز حذف نموده يا بعنوان اسپم علامت‌گذاري کنند. گوگل مي‌گويد اين باگ تمام کاربران را تحت تاثير قرار نداده و تنها بر اثر يک آپديت نرم‌افزاري در نسخه‌هاي iOS، مرورگر موبايل و نسخه‌ي آفلاين جيميل رخ داده است.

در مسابقه امنيتي Pwn2Own امسال 645 هزار دلار به هکرها جايزه پرداخت خواهد شد

ابتکار روز صفر هوليوت پاکارد (ZDI) قوانين مسابقه هک خود يعني Pwn2Own را که در ماه مارس برگزار خواهد شد تعيين کرد. طي اين مسابقه، 645 هزار دلار جايزه به هکرها و محققاني که بتوانند مرورگرهاي معروف و افزونه‌هاي پرکاربرد را مورد نفوذ قرار دهند تعلق خواهد گرفت.

Back     Next
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.